Інструкція по укладці лінолеуму

Лінолеум – покриття для підлоги, яке залишається популярним незважаючи ні на що. Що ж в нас приваблює покупця? В першу чергу – гармонійне поєднання ціни та якості. Багато хто з радістю відзначають практичність і економність такого вибору. Ще один вагомий плюс – укладання лінолеуму посильна справа для простої людини. Але не поспішайте радіти: «посильна» – зовсім не означає, що робити операцію можна спустивши рукава.

Начинати укладку слід після завершення всього спектру оздоблювальних робіт. Не дозволяйте температурі повітря в приміщенні опускатися нижче позначки +15. Також варто звернути увагу на показник вологості чорнової підлоги. Для бетонних він повинен становити не більше 5%, для дерев’яних або ДСП підстав – не більше 10% .Прежде ніж приступити до виконання робіт, приготуйте весь необхідний інструмент і клей КСК ЛІН.

Етап # 1

Отже, вам буде потрібно: рівень; якісно наточеними ніж; зубчастий / металевий / звичайний дерев’яний шпатель; лінійки короткі (метрові) та довгі (від двох метрів); клеїть (двостороння); рідина для зварювання швів (холодне зварювання). Для розкрою і прирізки лінолеуму рекомендується використовувати спеціальні ножиці зі змінними лезами. Крючковидного лезо служить для остаточної обрізки, а за допомогою трапецієподібного здійснюється розмітка. Головне в процесі укладання – не помилитися з разметкой

Етап # 2

Щоб укладання лінолеуму своїми руками принесло виключно позитивний досвід, слід ретельно підготувати підставу для майбутнього покриття. В першу чергу воно повинно бути сухим, рівним і твердим. Рівність підстави перевіряється рівнем. Просвіти не повинні перевищувати 3 мм. Все напливи, тріщини, здуття, що стирчать шурупи і цвяхи повинні бути усунені. Чим тонше лінолеум, тим більш ретельну підготовчу роботу з підставою доведеться провести. Пам’ятайте! Нерівності чорнової підлоги не просто кидаються в очі – вони прискорюють знос матеріалу фінішної отделкі.Комплекс підготовчих робіт безпосередньо залежить від типу вихідного основання.

-Ковролін. Морально застаріле килимове покриття необхідно зняти, провести очищення поверхні, додатково вирівняти проблемні места.

-Дерев’яна підлога або паркет. Необхідно перевірити стан паркету (дощок), розхитані елементи зміцнити, вкрай проблемні “зони” замінити. Сколи та тріщини слід зачистити і зашпаклювати. Поверхня, яка не підлягає ремонту, оббивають ДСП або фанерою. Всі капелюшки від цвяхів ретельно углубляют.

-Керамічна плитка. Розхиталася плитку необхідно переклеїти. Вирівнюють поверхню, як правило, за допомогою спеціальної нівелює смесі.

-Лінолеум. Старе тонке покриття в задовільному стані може служити підставою для нового лінолеуму. Його лише слід ретельно обезжіріть.

-Бетонна основа. Укладання лінолеуму на бетонну стяжку є найбільш простим, а головне – кращим, варіантом. Але дуже важливо, щоб бетонну основу було гладким і рівним. Адже навіть невеликі виступи будуть прощупується і приносити морально-фізичний дискомфорт. Варто пам’ятати, що нової стяжки для висихання потрібно місяць. Виправлення ж незначних перепадів сумішами, що самовирівнюються дозволить приступити до укладання лінолеуму вже через кілька дней.

Етап # 3

Раскрой лінолеуму. Лінолеум необхідно розкачати в кімнаті і дати йому відлежатися – так він розгладиться. Мінусові температури впливають на лінолеум вкрай негативно, роблять його крихким, тому матеріал, придбаний в зимову пору відразу розгортати не варто. Акліматизуватися в приміщенні (після 24 годин перебування в приміщенні) лінолеум можна розкроювати. При розкрої необхідно врахувати наступні моменти: однотонні полотна рекомендують розміщувати у напрямку світла. Укладені таким чином, вони візьмуть вид «монолітної» обробки; полотна лінолеуму з візерунком потрібно розташовувати паралельно зовнішній стіні, дотримуючись суворе збіг малюнка; зовсім не обов’язково стикувати покриття по центру кімнати – цілу смугу можна укласти посередині, а простір, що залишився закрити невеликими полотнами. Так, вийде два стику – зате в приміщенні не буде явного «екватора». Це відмінний прийом для кухні та залу: тут «бічні» шви з легкістю приховає меблі; водопровід, труби опалення, виступаючі кути доведеться обходити. Для спрощення роботи по прирізці в даних місцях дочекайтеся повної акліматизації матеріалу. Там, де необхідні вирізи, лінолеум просто загинають назовні і під кутом надають покриттю «потрібні обриси». Викрійки з картону допоможуть вам зробити цю операцію швидкої і безпроблемною. Готові шаблони залиште «в спокої» ще на кілька днів.

Тепер можна розкласти шматки лінолеуму на підлогу у відповідність з розкриємо. Місця стиків зафіксуйте за допомогою масивних предметів. Якщо полотна впираються в стіни, їх слід підрізати. Не зробивши цього, в літню пору ви ризикуєте побачити під ногами «хвилі» – результат розширення лінолеуму (наслідок нагрівання). Обрізки лінолеуму викидати не варто – вони можуть стати в нагоді для локального ремонту покриття.

Етап # 4

Власне укладка.

Настіл насухо. Даний спосіб слід застосовувати з розумною часткою обережності. Все полотно слід проклеїти по периметру двосторонньої клейкою стрічкою, закріпити на підставі. Дуже важливо правильно, без пропусків розгладити всі нерівності. В іншому випадку, напевно, доведеться переделивать.

Укладка на клей. Ми рекомендуємо використовувати наш спеціально розроблений клей КСК ЛИН. Він підходить для приклеювання всіх видів підлогових покриттів як на повстяній, так і неткані основі. Клей перед використанням слід витримати в приміщенні добу (або більше). Необхідно розподілити його спочатку по одній половині площі підстави, потім по іншій. Для цього по черзі відвертають краю полотна до кордону нанесення клею. Лінолеум притискають. Щоб оперативно вирівняти покриття можете використовувати швабру або великий валик. Розгладжувати поверхню слід від центру, прагнучи до країв. Не забудьте розгладити лінолеум біля стін. Це можна зробити за допомогою шпателя. З другим полотном проводяться аналогічні маніпуляції. Його поклейка здійснюється внахлест на перше (трьох сантиметрів буде достатньо). Абсолютна міцність поверхні настане через три дні. До цього часу підлогу експлуатувати не можна. Краї прирізають одночасно. Споювання швів проводиться спеціальним складом (холодне зварювання) після висихання клею. По периметру лінолеум закривають плінтусом – пластиковим або дерев’яним. Звертаємо вашу увагу, що якщо приміщення нежитлове, то його площа не має значення – лінолеум повинен бути «посаджений» виключно на клейову основу.